New Supervisors - Summer/Early Fall 2022

Sep 26, 2022 8:21:48 AM

Anbar Ahmed – Housing Finance Agency

Sharlene Allen – Minnesota State/Minnesota State Community and Technical College Moorhead

Lindsay Alexander – Human Services/Moose Lake

Briana Anderson - Human Services/MSOCS

Gregory Anderson – Natural Resources/Mystery Cave

Karen Backes – Minnesota State/St. Cloud Technical and Community College

Mark Backman – Minnesota State/NHED-Hibbing Community College

Kristin Ballmann – MN State Retirement System

Kasie Barness – Commerce

Jacob Behling – Public Safety/St. Paul

Eric Bell – Transportation/Rochester

Tyler Bishop – Human Rights/St. Paul

Kristine Bjerkaas Friesen – Human Services/St. Paul

David Blom – Human Services

Prairie Bly – Labor & Industry/St. Paul

Steven Boyle – Lottery

Susan Brunn – Minnesota State/St. Cloud Technical & Community College

Belva Burga – Human Services/St. Paul

Miranda Byram – Human Services/St. Peter

Jeffrey Cannon – Revenue

Adam Castle – Human Services/St. Peter

Yer Chang - Human Services

Stephenee Cline – Minnesota State/St. Cloud State University

James Cray – MN.IT/Centennial Building

Jason Condon – Human Services

Scott Cunningham - Health

Justin Demars – Corrections/Faribault

Nagajyothi Digumarthi – MN.IT

Maria Eastman – Minnesota State/Bemidji State University

Casey Erickson – Human Services

Amelia Fink – Human Services/St. Paul

Bennette Fink Jr. – Transportation/Detroit Lakes

LeAnn Fischer – Minnesota State/Ridgewater College

Adam Fredrickson – Veterans Home/Hastings

Brian Fundahn – Transportation/Windom

Jeremy Gehrke – DNR/Sibley

Candace Gergen – Commerce

Sable Gjesvold – Minnesota State/North Hennepin Community College

Michelle Gin – Health/Freeman Building

Cassandra Halfacre – Corrections/Rush City

Sherri Hashbarger - Minnesota State University Moorehead

Stein Innvaer - Natural Resources/Nicollet

Bria Jansen – Veterans Affairs

Timothy Jenkins – Health/Golden Rule

Svetlena Jones – Human Services/Lafayette

Todd Jordan – Transportation/Grand Rapids

Shelley Keech – Natural Resources/Gooseberry Falls

Maureen Kenney – Human Services/St. Paul

Paul King – Corrections/Stillwater

Gayle Knight – MN.IT/Centennial Building

Gretchen Knott – Human Services

Andrea Kohler – Revenue

Alison Kolodge – Human Services/Little Crow

Annie Krapek - Revenue

Emma Kutz – MN Management & Budget

Victoria Lappi – Health/Lab

Brandi Larson – Human Services/Northfield

Brian Lauwers – Human Services/MSOCS Owatonna

Tanya Lawson - Human Services/St. Paul

Christine Legatt – DEED/St. Paul

Katherine Leuer – Human Services/St. Paul

Meghan Lindblom – Human Services/St. Paul

Kerri Leuth – Human Services

Paul Linnell – Secretary of State

Stephanie Lorusso – DEED

Lisa Luckhardt – Human Services/St. Paul

John Lutzi – Transportation/Rochester

Kaitlin Mackes – Human Services

Vivian Marlue-Swaray – Human Services/Anoka

Melissa McCann – Corrections/Faribault

Stephen Mikutowski – Corrections/Oak Park Heights

Isaac Mixon – Gambling Control

Daniel Moe – Corrections/Stillwater

Kendra Mooney – DEED

Pedro Navarrete – Human Services

Vinhson Nguyen – MN.IT

Miranda Nichols – Pollution Control

Zachary Nugent – Minnesota Zoological Garden

Adenike Ogunbanwo – Human Services/Anoka

Matthew Olsen – MN.IT/St. Paul

Marcy Olson – Minnesota State/Southwest Minnesota State University

Tanya Paquette – Corrections/Faribault

Jessica Pelzel – Minnesota State/Anoka-Ramsey Community College

Chelsea Peterson – Revenue

Patina Queenan – Human Services/Redwood Falls

Chad Rasmussen – Transportation/Wabasha

Drew Rasmussen – Transportation/Duluth

Barbara Raven – MN.IT

Kirsten Reyes – Transportation/Rochester

Elizabeth Robinson – Minnesota State/Century College

Suzan Samaha - Education

Community and Technical College

Nathan Schreier – Health/Golden Rule

Andrew Siira - Agriculture

Julie Skoy – MN.IT

Lori Sobczak – Transportation/Rochester

Stacy Stien – Minnesota State/Ridgewater College

Spencer Stokes – Natural Resources/Tettegouche

Benjamin Sutlief – Corrections/Faribault

Madalynn Swanson – Minnesota State/Ridgewater College

Cory Swenson – Corrections/Rush City

Katherine Thelemann – Human Services/St. Peter

Nathaniel Vetter - Human Services/St. Peter

Ann Voronin – Transportation/Rochester

Kyle Walter – Human Services/St. Peter

Heather Weingarten – Human Services/Anoka

Ashley Wells – Minnesota State/Normandale Community College

Kao Xiong – Public Safety/St. Paul

Bao Yang – Minnesota State/Saint Paul College

Topics: Membership